Fortitude | Dizi Merkezi

Fortitude

Bir İngiliz yapımı olan Fortitude’nin çekimleri Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı topraklarında yapılıyor. Britanya’nın fevkalade manzarası görsel bir şov yaratırken diğer taraftan da kaliteli oyuncu kadrosunda Stanley Tucci, Sofie Grabol, Micheal Gambon, Chipo Chung, Johnny Harris gibi isimler bulunuyor.

Hikayesi Kuzey Buz Denizi’nin Norveç bölgesi üzerinde bulunan Svalbard ismindeki takımadalarda geçiyor. Maden sektörünün varlığını yitirmesi yüzünden turizm sektörüyle ayakta kalmaya çalışan Fortitude, Kutupların müthiş manzarası arasında kalmış suç oranının belkide dünya üzerinde sıfır olduğu bir kasabadır. Ayrıca İngiliz bilimadamlarına araştırmaları için ev sahipliği yapmaktadır. Kasabanın eski günlerine dönmesi için, bölge valisi buzdan yapılacak bir otel projesini hayata geçirmeye çalışacaktır.

İki ufak çocuğun bulduğu bir parça yetkililer tarafından dikkat çeker. Yapılan araştırmalar sonrasında buz otel projesi için bir keşif parçası olduğu görülür. Bir sonraki gün projeyi durdurabilecek olan araştırma ekibinin lideri Profesör Charlie Stoddart ölü bulunur. İlk başlarda bir hayvan saldırısı olabileceği düşünülürken deliller sonrası cinayete kurban gittiği ortaya çıkar. Bu olay sonrası geçmişte hiç suç işlenmeyen bu kasabaya İngiliz cinayet masasından bir dedektif olayı araştırması için gönderiliyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir